Tekutý prostředek na praní - gel

Je kapalnou obdobou prášku. Výhoda tekutého prostředku je v tom, že ho lze aplikovat přímo na silně znečištěná místa. V tomto případě odpadá předpírka. Tekutý prostředek na praní je výhodnější používat při nižších teplotách lázně na praní. Jedním litrovým balením lze vyprat 25 dávek prádla v pračce o kapacitě 5,5 kg. Složení tohoto prostředku je na bezfosfátovém a bezsiliká- tovém základě. Tím je zamezeno vytváření usazenin z těchto složek do pračky a prádla. Vlastnosti polyfosfátů a silikátů jsou v lázni na praní nahra- zeny slouženinami vycházející z podstaty Gemini. Je účinný při všech teplotách, avšak teplotu lázně na praní je třeba určit na základě údajů výrobce textilie.

Fosfáty a křemičitany jsou nahrazeny sloučeninami typu GEMINI, které se nevylučují do prádla, jsou biologicky odbouratelné, zvyšují prací účinnost a zamezují usazování kamene v pračce a prádle, čímž zabraňují přenosu dermálně dráždivých látek do prádla.

Dávkování na 4 až 5 kg prádla:

40 ml Slabě znečištěné prádlo Středně znečištěné prádlo Silně znečištěné prádl Ruční praní
2/3 uzávěru 1 uzávěr 1,5 uzávěru 2 uzávěry 1 uzávěr/10lBezpečnostní informace: Po ručním praní se doporučuje ošetřit ruce vhodným přípravkem.

Ekologické informace: Všechny použité organické složky jsou rozložitelné podle OECD.

Doporučení: Při změně prostředku na praní je vhodné zbavit prádlo i pračku nerozpustných sloučenin
z předchozích praní deinkrustačním prostředkem


Doporučujeme